ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Top New products Navigation Company My Account My cart Contact
Search:
  Catalog » Tools » Pliers - Cutters : Cutters, Ø25mm max, KNP.9029185, Material steel, Mat plastic  [Log In
Background
  arrow Shopping Cart more
0 items
  arrow Best viewed
Cutting plier - Pliers, insulated, side, for cutting, for voltage works, 160mm
  arrow What's New? more
Wire Stripper - Stripping tool, 0.03....10mm2, Wire  round,flat,multi-core, 200mm
Seperator
Cutting plier - Cutters, Ø25mm max, KNP.9029185, Material steel, Mat plastic
Prod code: 40038
KNIPEX photovoltaic.pdf PDF 9020185_en.pdf PDF KNIPEX CATALOG-EN.pdf PDF
KNP.9020185
Amount:
Usually shipped within 2-3 business days.
Specifications
Manufacturer KNIPEX
Type of tool cutters
Pliers/knives application for cutting thin walled plastic pipes and flexible hoses
Cutting range 25mm max
Related items KNP.9029185
Blade material steel
Body material plastic
Pliers length 185mm