ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Αρχή Νέα προϊόντα Πλοηγός Εταιρία Λογαριασμός Καλάθι Επικοινωνία
Αναζήτηση:
  Κατάλογος » Εργαλεία » Πένσες - Κόφτες : Cutters type "SUPER KNIPS" type KNP.7823125  [Είσοδος
Background
  arrow Καλαθι αγορων Περισσότερα
Επιλέγοντας κάποια προϊόντα μπορείτε να παρακολουθείτε εδώ το κόστος της παραγγελίας σας.
To καλάθι σας είναι άδειο !
  arrow Δημοφιλή
Κοφτάκι - Pliers, side, for cutting, 125mm
Κοφτάκι - Pliers, side,cutting, ESD, 110mm, Erem, without chamfer
Visa Mastercard
Verified visa Secure Code
Paypal
  Η εταιρία
  Τρόποι πληρωμής
  Τρόποι αποστολής
  Τρόποι αγοράς
  Συχνές ερωτήσεις
  Δήλωση απορρήτου
  Όροι Χρήσης
  Επικοινωνία
Seperator
Seperator
Κωδικός: 8051
KNP.7823
Ποσότητα:
Προειδοποίηση Μεγάλος χρόνος παράδοσης
Specifications
Manufacturer KNIPEX
Tool type pliers
Pliers type side, for cutting, curved, precision
Tool material stainless steel
Blade hardness about 53 HRc
Conform to the norm DIN/ISO 9654
Weight 50g
Pliers length 125mm
Dimensions  VIEW
Jaws shape  VIEW
Oblique pliers/knives features:
  • opening limiter
  • fitted with precision blades without chamfer
  • clearanceless jaws joint by means of stainless steel rivet
  • handles with ergonomic plastic grips
  • handles with plastic grips
  • return spring
  • exceptionally smooth cutters operation reduces hand fatigue
Cutting range:
  • soft wire of 0.2-1mm diameter
  • medium hard wire of max 0.6mm diameter