Integrated circuit, 100W amplifier/120V MULTIWATT15 - 13.03 EUR : acdcshop.gr - Online shopping
ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Top New products Navigation Company My Account My cart Contact
Search:
  Catalog » Semiconductors » Integrated Circuits » Audio-Video ICs : Integrated circuit, 100W amplifier/120V MULTIWATT15  [Log In
Background
  arrow Shopping Cart more
0 items
  arrow Best viewed
Audio-Video IC - IC  audio amplifier, Pout  75W, I2C, MOSFET,rail-to-rail output
  arrow What's New? more
Voltage Regulators - IC  voltage regulator, linear,fixed, 9V, 1.5A, TO220AB, THT, tube
Seperator
Audio-Video IC - Integrated circuit, 100W amplifier/120V MULTIWATT15
Prod code: 3579
TDA7293V
Amount:
Usually shipped within 1 business day.
Specifications
Manufacturer ST MICROELECTRONICS
Integrated circuit type audio amplifier
Power 100W
Case MULTIWATT15
Mounting THT
Number of channels 1
Supply voltage 120V DC