  Catalog » Passive components » Resistors » SMD » Package 0402 : Resistor thick film, SMD, 0402, 13kΩ, 63mW, ±5%, -55....155°C  [Log In
Background
  arrow Best viewed
Resistor SMD - Resistor  thick film, SMD, 0402, 10kΩ, 63mW, ±5%, -55....155°C
  arrow What's New? more
Resistor SMD - Resistor  thick film, SMD, 0402, 470Ω, 62.5mW, ±1%, -55....155°C
Seperator
Resistor SMD - Resistor thick film, SMD, 0402, 13kΩ, 63mW, ±5%, -55....155°C
Prod code: 37378
SMD0402-13K PDF
SMD0402-13K
Amount:
Usually shipped within 2-3 business days.
Case - mm 1005
Resistance 13kΩ
Power 63mW
Tolerance ±5%
Max. operating voltage 50V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C