Search:
  Catalog » Passive components » Resistors » SMD » Package 0402 : Resistor thick film, SMD, 0402, 22kΩ, 63mW, ±5%, -55....155°C  [Log In
  arrow Best viewed
Resistor SMD - Resistor  thick film, SMD, 0402, 75Ω, 63mW, ±5%, -55....155°C
  arrow What's New? more
Resistor SMD - Resistor  thick film, SMD, 0402, 68kΩ, 63mW, ±5%, -55....155°C
Seperator
Resistor SMD - Resistor thick film, SMD, 0402, 22kΩ, 63mW, ±5%, -55....155°C
Prod code: 37388
SMD0402-22K PDF
SMD0402-22K
Amount:
Usually shipped within 1 business day.
Case - mm 1005
Resistance 22kΩ
Power 63mW
Tolerance ±5%
Max. operating voltage 50V
Operating temperature -55...155°C
Temperature coefficient 100ppm/°C