  Catalog » Passive components » Resistors » SMD » Package 2512 : Resistor thick film, SMD, 2512, 18kΩ, 1W, ±5%, -55....125°C  [Log In
Background
  arrow Best viewed
Resistor SMD - Resistor  thick film, SMD, 2512, 100Ω, 2W, ±5%, -55....155°C
  arrow What's New? more
Resistor SMD - Resistor  thick film, SMD, 2512, 13Ω, 1W, ±5%, -55....155°C, 200ppm/°C
Seperator
Resistor SMD - Resistor thick film, SMD, 2512, 18kΩ, 1W, ±5%, -55....125°C
Prod code: 19182
SMD2512-18K PDF
SMD2512-18K
Amount:
Usually shipped within 1 business day.
Specifications
Manufacturer ROYAL OHM
Resistor type thick film
Mounting SMD
Case 2512
Resistance 18kΩ
Power 1W
Tolerance 5%
Max. operating voltage 200V
Max. overload voltage 400V
Operating temperature 55...125°C