ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Top New products Navigation Company My Account My cart Contact
Search:
  Catalog » Arduino / Raspberry Pi » Robotics » Sensors : Sensor distance, 3.3VDC, Application GP2Y0A60SZLF, infrared  [Log In
Background
  arrow Shopping Cart more
0 items
  arrow Best viewed
Accelerometer - Sensor  acceleration, Range  ±16g, 1.71....3.6VDC, -40....85°C
  arrow What's New? more
Accelerometer - Sensor  accelerometer, Range 2/4/8g, -40....85°C, 1.95....3.6V
Seperator
Arduino Sensors - Sensor distance, 3.3VDC, Application GP2Y0A60SZLF, infrared
Prod code: 20198
POLOLU-2476
Amount:
Warning Long delivery time
Specifications
Manufacturer POLOLU
Sensor type distance
Supply voltage 3.3V DC
Application GP2Y0A60SZLF
Sensor type infrared
Measurement frequency 60 Hz