ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Top New products Navigation Company My Account My cart Contact
Search:
  Catalog » Arduino / Raspberry Pi » Robotics » Motor Controllers : Stepper motor controler, IC AMIS-30543, 1.8A, Uin mot 6....30V  [Log In
Background
  arrow Shopping Cart more
0 items
  arrow Best viewed
Motor Driver - DC-motor driver, 40kHz, 25A, Uin mot 5.5....30V, Uin log 5.5V
  arrow What's New? more
Motor Driver - DC-motor driver, Channels  1, 6....28VDC, 3A, 80W
Seperator
Motor Driver - Stepper motor controler, IC AMIS-30543, 1.8A, Uin mot 6....30V
Prod code: 20164
POLOLU-2970
Amount:
Usually shipped within 2-3 business days.
Specifications
Manufacturer POLOLU
Module type stepper motor controler
Integrated circuit AMIS-30543
Output current 1.8A
Motor input voltage 6...30V
Logic input voltage 2.5...5V
Board dimensions 25.4 x 30.5mm