Toroidal mains transformer, 150W, 230/12V/24V - 57.60 EUR : acdcshop.gr - Online shopping
ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Top New products Navigation Company My Account My cart Contact
Search:
  Catalog » Transformers » Toroidal : Toroidal mains transformer, 150W, 230/12V/24V  [Log In
Background
  arrow Shopping Cart more
0 items
  arrow Best viewed
Transformer Toroidal - Toroidal mains transformer, 250W, 230/2x24V
  arrow What's New? more
Transformer Toroidal - Transformer  toroidal, 100VA, 230VAC, 115V, 115V, 0.43A, 0.43A, IP00
Seperator
Transformer Toroidal - Toroidal mains transformer, 150W, 230/12V/24V
Prod code: 8781
TST150W/12V-24V PDF
TST150W/12V-24V
Amount:
Usually shipped within 2-3 business days.
Specifications
Manufacturer INDEL
Transformer type toroidal
Power 160VA
Primary voltage 230V AC
Secondary voltage 1 12V
Secondary voltage 2 24V
Secondary winding current 1 6.66A
Secondary winding current 2 3.33A
Weight 1.3kg
Leads cables
Diameter 105mm
Height 40mm
Sealing IP00
Insulation class II
Thermal class Ta40B
Conform to the norm PN-EN 61558
Pri./sec. insulation strength 4kV/60s
Cable length 150mm
Panel cutout diameter 5.2mm