Toroidal mains transformer, 20W, 230/12V/24V - 29.89 EUR : acdcshop.gr - Buy online in this price
ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Top New products Navigation Company My Account My cart Contact
Search:
  Catalog » Transformers » Toroidal : Toroidal mains transformer, 20W, 230/12V/24V  [Log In
Background
  arrow Shopping Cart more
0 items
  arrow Best viewed
Transformer Toroidal - Toroidal mains transformer, 2000W, 230/230V
  arrow What's New? more
Transformer Toroidal - Transformer  toroidal, 20VA, 230VAC, 18V, 1.111A, Leads  cables
Seperator
Transformer Toroidal - Toroidal mains transformer, 20W, 230/12V/24V
Prod code: 8816
TST20W/12V-24V PDF
TST20W/12V-24V
Amount:
Usually shipped within 2-3 business days.
Specifications
Manufacturer INDEL
Transformer type toroidal
Power 20VA
Primary voltage 230V AC
Secondary voltage 1 12V
Secondary voltage 2 24V
Secondary winding current 1 0.83A
Secondary winding current 2 0.41A
Weight 0.4kg
Leads cables
Diameter 70mm
Height 30mm
Sealing IP00
Insulation class II
Thermal class Ta40B
Conform to the norm PN-EN 61558
Pri./sec. insulation strength 4kV/60s
Cable length 150mm
Panel cutout diameter 4.2mm