  Catalog » Passive components » Capacitors » Ceramic : Capacitor ceramic, 27pF, 100V, P350-N1000, ±5%, THT, 5mm, -55....85°C  [Log In
Background
  arrow Best viewed
Capacitor Ceramic - Capacitor  ceramic, 10nF, 50V, THT, 2.54mm, -25....85°C
  arrow What's New? more
Capacitor Ceramic - Capacitor  ceramic, 18pF, 50V, C0G (NP0), ±5%, THT, 2.5mm
Seperator
Capacitor Ceramic - Capacitor ceramic, 27pF, 100V, P350-N1000, ±5%, THT, 5mm, -55....85°C
Prod code: 21308
CCK-27P
Amount:
Usually shipped within 1 business day.
Specifications
Capacitor type ceramic
Capacitance 27pF
Operating voltage 100V
Dielectric P350-N1000
Tolerance 5%
Mounting THT
Terminal pitch 5mm
Operating temperature 55...85°C
Availability: On stock
Seperator Back Reviews Seperator
Manufacturers--- | AVX | KEMET | MURATA | SAMSUNG | SR PASSIVES | TDK | VISHAY
left left Other products right
60/400 - Cleaning agent, red, cleaning, spray, 400ml, KONTAKT60, can
26027 - Protective plastic spray 200ml
26030 - Penetrating oil for mechanical systems 200ml
161-0089 - WD 40 Σπρέυ 400ml
161-0089 - WD 40 Σπρέυ 400ml
CM-33N - Capacitor monolithic 33nF 50V Z5U ±20% 5mm 10....85°C