ACDCshop logo
Set of tools for repairing soldered connections
GreekSeperatorEnglishSeperator
Top New products Navigation Company My Account My cart Contact
Search:
  Catalog » Passive components » Capacitors » Ceramic : Capacitor ceramic, 39pF, 100V, P350-N1000, ±5%, THT, 5mm, -55....85°C  [Log In
Background
  arrow Shopping Cart more
0 items
  arrow Best viewed
Capacitor Ceramic - Capacitor  ceramic, 100pF, 2kV, YL, ±10%, THT
  arrow What's New? more
Capacitor Ceramic - Capacitor  ceramic, 6.8pF, 100V, C0G (NP0), ±10%, THT, 5mm
Seperator
Capacitor Ceramic - Capacitor ceramic, 39pF, 100V, P350-N1000, ±5%, THT, 5mm, -55....85°C
Prod code: 21310
CCK-39P
Amount:
Usually shipped within 1 business day.
Specifications
Capacitor type ceramic
Capacitance 39pF
Operating voltage 100V
Dielectric P350-N1000
Tolerance 5%
Mounting THT
Terminal pitch 5mm
Operating temperature 55...85°C
Availability: On stock
Seperator Back Reviews Seperator
Manufacturers--- | AVX | KEMET | MURATA | SAMSUNG | SR PASSIVES | TDK | VISHAY
left left Relative products right
TO-SA10 - Set of tools for repairing soldered connections
TO-SA11 - Set of tools for repairing soldered connections
TO-SA01 - Tool tools for the correction of soldered connections
IDL-MPTSP6 - Tool  scraper, Mat  stainless steel, L 150mm